rdp_banner

Uzak Masaüstü Bağlantısı Sırasında Oturum Hatası

Sürekli sunucu odasına gidip işlem yapmamak için RDP ile bağlanarak işlerinizi yürütüyorsunuzdur. Bir gün bağlanmaya çalıştığınızda “The terminal server has exceeded the maximum number of allowed connections.” diye bir uyarı mesajı ile karşılaşırsanız sıkıntı yapmayın. Terminal Hizmetleri’ni çalıştıran sunucunuzda oturumunuz zaman aşımında kaldığı için oturumunuz açık kalmış olabilir.

spamtitan_banner

Spamtitan Üzerinde Sorunlu SPF Fail Kayıtlarına İzin Verme

Şirket içi ağınızda bulunan bir Exchange serverınız var ise muhakkak ki mail güvenliği için anti spam kullanıyorsunuzdur. Anti spam gelen maillerin süzgeçten geçirilip domain kontrolü, attachment, SPF kaydı ve birçok değerlerden süzerek en sağlıklı şekilde kullanıcıya ulaştırılmasına yardımcı oluyor. Bugün mail güvenliği adına kullanılan Spamtitan ürünü üzerinden dışarıdan gelen maillerin SPF Fail tipinde olan güvenilir domainlere nasıl izin verilir anlatacağım.

Photoshop için gerekli ücretsiz eklentiler

Photoshop için gerekli ücretsiz eklentiler

Tasarımcıların ve arayüz geliştiricilerin sıkıntı çektikleri zamanda yardımlarına koşan eklentileri seviyoruz, devir değişti tabi her şey elektronik tek tuşa basıyorsun makine kendi yapıyor.  Espirisi bir yana her şeyi kendi yapmasa da işlerinizi hafifletecek bir çok eklentiyi elimden geldiği kadar inceleyerek size tanıtmaya çalıştım. Umarım yararlı olur.